CADrina 2016, 25.nov, Kadrina Huvikeskus

CADrina IT´i ja NUTI´i festival oli 2016. aastal eelmistest laiapõhjalisem ning pühendatud mereaastale. Päev sai alguse spordiprogrammiga, kus mõõtu võeti korvpallis ja sõude-ergomeetritel ning julgemad said proovida oma süstasõiduoskusi kooli basseinis. Õhtune arvutijoonestamise finaal algas AutoCAD eelvõistlustega kuue meeskonna vahel ning pealelõunal said kõik huvilised osaleda mereteemalistes töötubades.

Õhtune finaalshow sai sel aastal professionaalse lavastaja käe all vägagi võimsa avalöögi. Lavastaja Erni Kask põimis  “Pirates of CADrinian” piraatide heitlusse nii mahedad pilllihelid, koorilaulu, raju räpp-muusika ning muidugi piraatide tantsunumbrid. Kohal olid nii maakonna kui  vabariigi tasemel insenerihariduse edendajad, kes CADrina tõusva taseme üle imestust ja tunnustust avaldasid.Arvutijoonestamise finaali jõudsid 4 võistkonda, kes peakohtunik Valdar Tammini poolt kokku pandud  finaalülesandena vastutuulelaeva erinevaid osi joonestada võtsid. 4*20min ülesannete vahepeal said külalised nautida vaheesinejaid ning kuulata mereteemalisi ettekandeid.

Õhtujuhid Urmas Vaino ja Pille Riin Erikson juhtisid meeleoluka show õhtusse koos rohkete publikuauhindadega ning peale pingelist ajuderagistamist selgitati välja ka võitja –  parimaks osutus Tallinna Tehnikakõrgkool. Õhtu lõpetas  pikisilmi oodatud Karl- Eerik Taukari band.

Töötoad:

    Paadiralli

    Eesti Meremuuseumi töötuba

    TTÜ Eesti Mereakadeemia töötuba

    Süstad

    Eesti Energia töötuba

    Eesti Kaitseväe tuukrirühma töötuba

    Lohesurf

    3D printimine

 

Võistlusülesanne – Vastutuulelaev

CADrina 2016 võistlusülesannete näol on tegemist tekst-pilt ülesannetega, milliste lahendamiseks ei piisa ainult jooniste ülevaatamisest, vaid lisaks piltidele tuleb tähelepanelikult lugeda ka ülesannete tekstilist osa.Ülesannete lahendamiseks vajalikud juhised ja mõõdud on esitatud nii tekstis kui ka joonistel. Ülesannete lahendamist tuleb alustada teljestikust (kui on antud) ja sirglõikudest ning liikuda siis mõõtudelt suurematelt elementidelt väiksemate elementide suunas.

Kõik elemendid tuleb konstrueerida meetrites, st ühele joonise ühikule vastab 1 m. Tabelite ja jooniste juures on välja toodud selles kasutatud mõõtühikud. AutoCAD keskkonnas on ellipsit võimalik joonistada kahe erineva elemendi tüübina (Ellipse ja Polyline). Kuna Ellipse kasutamine võib aegajalt anda ootamatuid tulemusi, siis on antud võistlusülesannete korral rangelt soovituslik kasutada ellipsite joonistamisel AutoCAD Polyline elemendi tüüpi, omistades joonises muutujale pellipse väärtuse 1 (üks).  Ülesannete lahendamisel on Teil abiks järgmiste käskude hea tundmine: align, arc, circle, copy, ellipse, explode, extend, extrude, help, insert, layout, line, loft, move, osnap, pagesetup, pedit, pline, revolve, rotate, rotate3d, save, saveas, scale, subtract, surftrim, trim, ucs, union.

 

Võistlusülesande dokumendid:

Võistlusülesanne: Vastutuulelaev – Eelvõistlus 

Võistlusülesanne: Vastutuulelaev – Finaal

 

Finaalülesannete lahenduskäigud:

2016

CADRINA

CADRINA 2016

 TOETAJAD

CADRINA IT- JA NUTIFESTIVAL

KIRJUTA MEILE


  CADrina eestvedajad leid siit:

  Arvo Pani

  Kadrina Keskkooli direktor
  arvo@kadrina.edu.ee
  telefon 50 94 734

  Juhan Viise

  Aru Grupp AS-i juhataja
  Cadrina idee algataja
  juhan.viise@arugrupp.ee

  Kristi Aimla

  Kadrina Keskkooli huvijuht
  kristi.aimla@gmail.com

  Raimo Maasik

  Kadrina Keskkooli info- ja projektijuht
  raimo@kadrina.edu.ee