Sille Nagel, Sten Ruutupõld, Sten Umerov
Kuidas on olnud CADrina läbi aegade? Mis on muutunud ja mis on jäänud samaks, mida peaks CADrina puhul muutma?
CADrina on Kadrina Keskkooli tippsündmus, mis toimub juba aastast 2010, kui nägi ilmavalgust esimene võistlus. Küsides Juhan Viiselt, CADrina idee algatajalt,kuidas CADrina alguse sai, selgub tõsiasi, et mõte oli olemas juba palju varem. Kui alustati Kadrina Keskkooli tehnoloogiaõppe suunaga aastal 2005, oli põhitelg juba siis CAD-joonestamisel. Hea taseme saavutamiseks peab aga ennast pidevalt teistega võrdlema, millest sündiski CADrina võistluse idee.
Kuna Juhan Viise peab ennast “toetavaks jõuks” CADrina korraldamisel, siis kes seda tegelikult korraldab? Meie kooli huvijuht Kristi Aimla-Maripuu vastas, et selleks on eraldi korralduskomisjonid, kuhu kaasatakse igal aastal kõige olulisemad inimesed. Sel aastal on esmakordselt korraldustiimides ka suur hulk õpilasi.
Mis on CADrinas alates selle sünnist uut tulnud?
Aastatega on CADrina muutunud palju. 2016. aastal tuli juurde uut laadi võistlus nimega CADcup ja aastal 2017 CADrobotics. CADcup on korvpallivõistlus, mis Raivo Tribuntsovi jutu järgi on see aasta lausa kahepäevane ja kutsutud on ka meeskond Lätist. CADrobotics on hoopiski aga robootikavõistlus, nagu nimigi ütleb. CADrobotics annab võimaluse eelkõige noorematele õpilastele tutvuda robotitega, mida nendega teha saab ja nendega ka võistelda.
CADrina võistlusülesanded on muutunud kõige vähem, kuigi iga aasta on uus teema. Õpilased on pidanud joonestama nii erinevaid arhitektuurilisi elemente kui ka kõike tehnikamaailmast, mis liikuda võiks.
CADrina puhul on muutunud ka töötoad, mis samuti on olnud aegade algusest. Kui algusaastatel oli töötuba või mõni tegevus ainult lühikeseks ajaveeteks kindlale õpilasrühmale, siis nüüd on ka see nagu omamoodi üritus. CADrina päeval on kõikidele õpilastele põnevad töötoad, et avastada uusi asju. Töötubasid korraldavad Kadrina Keskkooli oma õpetajad, vilistlased ja ka põnevad persoonid väljastpoolt kooli.
Kuidas muuta CADrina tulevikus veelgi ägedamaks?
Küsides miks CADrina peaks jätkuma vastati, et tegu on vinge ettevõtmisega, kus õpilased saavad ennast väga mitmekülgselt arendada nii korraldaja kui ka osalejana. CADrina tunnuslause “Teel tulevikku” tähendabki täpselt seda.
Kui CADrinas midagi muuta, siis Viise sõnul võiks ürituse siduda veel põhjalikumalt igapäevase õppeprotsessiga, et noortel oleks rohkem võimalusi arendada tulevikus vajaminevaid oskusialates läbirääkimistest kuni meedia haldamiseni.
Nii Kristi kui ka Juhan on nõus, et nende parim mälestus CADrinast on see, kui 2016 aastal oli avalöögiks “Pirates of The CADrinian”. Kristi lisas kiiresti juurde, et suurt rõõmu toob ka Kadrina Keskkooli võistlejate võit või ägeda bändi esinemine ürituse lõpus. Meie kooli programmeerimisõpetaja ja võistkondade juhendaja Holger Bremen vastas aga, et parim emotsioon tekkis peale esimest CADrinat, kuna üritus tuli hästi välja ja muidugi ka võit jäi koju.
Pildil esimese CADrina võitjad ning ühtlasi ka Kadrina Keskkooli esindajad Allar Paat, Mart Suurkivi, Martin Kalmet ja nende juhendaja Romet Rindberg