CADrina joonestusvõitluse finalistid:

Kadrina Keskkool 12ReTE1
Kadrina Keskkool 12ReTe2
Tallinna Tehnikakõrgkool
TalTech (sega)
TalTech
TalTech Ida-Virumaa Kolledž

 

Kokku osales eelvoorus 15 võistkonda:

TalTech (sega)
TalTech
TalTech Ida-Virumaa Kolledž
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
Tallinna Tehnikakõrgkool
Nõo Vilistlased
Rakvere Ametikool
Kuressaare Ametikool
Kadrina Keskkool 12ReTe I
Kadrina Keskkool 12ReTe II
Kadrina Keskkool 11.klassi Naiskond
Kadrina Keskkool 11.klassi Meeskond
Kadrina Keskkool 11.klassi Võistkond
Kadrina Keskkool 10.klassi Meeskond
Kadrina Keskkool 10.klassi Naiskond


Suur tänu kõikidele võistlejatele ja nende juhendajatele!

EELVÕISTLUSE PDF  FINAALI PDF

CADrina viivad võiduka lõpuni nii Eesti torupill kui ka Ukraina tromboon

Emilia Peil, HUSO suuna meediaõppur

26. novembril lõpetab Kadrina rahvamajas ITi- ja NUTIfestivali CADrina õhtu unikaalne Eesti-Ukraina folkmuusikakvintett Svjata Vatra, mille solist Ruslan Trochynskyi on küll pärit Ukrainast, aga abikaasa ema on just Kadrinas koolis käinud.

Ruslan on esimesest klassist saati muusikat õppinud ja sellega tegelenud. Tal on klassikalise muusiku haridus ja ta on terve elu töötanud muusikuna. Nüüdseks on temast saanud ka muusikaõpetaja. 

“Õpetamise ja koolides muusika tutvustamisega alustasin 15 aastat tagasi, aga sellest sügisest olen esmakordselt päris muusikaõpetaja Peetri koolis. Naudin seda väga ja näen, et ka õpilased on rahul,” jutustas Ruslan entusiastlikult.

Enne Eestisse tulekut mängis ta Ukrainas folk-rock ansamblis Haydamaky. Eestisse polnud tal kunagi varem plaanis jääda, kuid saatus otsustas teisiti. 

“Eestisse tõi mind armastus! Tulin 2003. aasta suvel Viljandi pärimusmuusikafestivalile esinema oma Ukraina ansambliga Haydamaky. Kui nägin esimesel kohtumisel lennujaamas meie vastuvõtjat Terjet, kes töötas festivali korraldustoimkonnas, tekkis tunne, et olen kohtunud oma elu armastusega. Nii see oligi.”

Svjata Vatra unikaalsus

Bändi nimi tähendab ukraina keeles püha tuld, ja see oligi nimi, mille juurde Ruslan ise jääda tahtis, aga teised bändiliikmed arvasid, et ukrainakeelne versioon „svjata vatra” on põnevam. “Püha tuli on meie jaoks see, mis põleb kõigi meie südametes- soov elada, soov armastada, soov luua muusikat- elujanu ja elurõõm,” selgitas Ruslan.

Bändi muusika teeb omanäoliseks see, et nad ühendavad oma muusikas Eesti ja Ukraina kultuurid. 

“Kasutame traditsioonilisi meloodiaid või laulusõnu ja arranžeerime neid juba omamoodi. Igaüks panustab. Välismaal tutvustame end kui Viking Cossack Folk Rock, kuna niisama Eesti ja Ukraina ei pruugi inimestele midagi öelda.” Nad kasutavad oma muusikas pille nagu Eesti torupill ja Ukraina tromboon.

14 albumist salves

Bänd on kokku kirjutanud ja avaldanud seitse albumit, esimene 2006. aastal, viimane just eelmisel aastal, seega tegutsevad nad juba 14 aastat aktiivselt.

Kuigi Svjata Vatra nende muusika sünnib traditsioonilistel pillidel ja tehnoloogiat ise kasutavad ainult salvestamiseks, on nad ikkagi valmis tehnoloogiapeol CADrinal melu tekitama. 

Äkki leiavad sealt ka oma muusika jaoks tehnoloogia kasutamiseks inspiratsiooni.

Muuseas, CADrina reklaamvideo taustamuusika „Piimanaiste polka” on samuti Svjata Vatra lugu. Selle järgi on tantsitud ka noorte tantsupeol Kalevi staadionil.

Foto Flickri pildipangast: Svjata Vatra rockiklubis Tapper

Marko Pomerants: „Tulevik näitab, kas CADrina muutub ka rahvusvaheliseks.”

Marko Rauman, HUSO suuna meediaõppur

ITi ja NUTIfestivali CADrina patrooniks on aastaid olnud Marko Pomerants, mitmekordne minister ja pikaajaline riigikogu saadik, kes täna edendab suhtekorradust. Ta on üks neist, kes on alati üritusel kohal, ning ka oma rolliga vägagi rahul. 

Ürituse vajalikkus

Marko Pomerantsi sõnul võiks igal koolil olla mingi eripära. Kadrina Keskkoolil on selleks ITi ja NUTIfestival CADrina, mis toimub juba 11. korda. CADrina sütitab noori insenere elukutse peale mõtlema ning Pomerantsi arvates on see hea missioon ja valik. 

CADrina patroon on ise üritusega väga rahul ning talle meeldivad ka tavapärased avapaugud. „Need on võimsad etteasted,” sõnas Pomerants.

CADrina tulevik

Pomerantsi arvates on CADrina tulevikule mõeldes kõige suurem roll just ürituse sisul. „Tehnoloogia on viimase kümnendiga palju arenenud ning koos sellega arenevad ka joonestamisprogrammid. Sellega muutuvad kindlasti ka ülesanded. Tulevik näitab, kas CADrina muutub ka rahvusvaheliseks. Soomlased ju on käinud proovimas,” arutles patroon.

Positiivne, negatiivne

Pomerantsi sõnul on CADrina peamiseks positiivseks küljeks see, et ülesanded on olnud väga mitmekesised, aastatega on kasvanud ka võistkondade arv. 

Patrooni arvates on üritusel ka mõni negatiivne külg. Esiteks just see, et korraldajatel võib tekkida kunagi väsimus, mis loomulikult pole keelatud. Ta mainib ka, et kahjuks pole ürituse tõttu täitunud soov, et Kadrina Keskkool oleks tänu arvutijoonestamiseele kindlaks  kooliks, mida valitakse.

Patroon on rahul kõigi bändidega, kes CADrinal on osalenud, kuid ta pole kindel, kas bändid annavad üritusele ilmtingimata väärtust juurde.

Vikipeedia sõnul on patroon mingi ettevõtmise traditsiooni või organisatsiooni kõrgel positsioonil olev soosija või eestkostja. 

Tiit Mõtuse fotol on CADrina patroon Marko Pomerants igapäevases tööhoos.

FOTO ja VIDEO: Nüüd saad piiluda, kuidas valmis CADrina reklaamfilm kooli garderoobis

Siim Kaldmaa ja Marko Rauman, HUSO suuna meediaõppurid

Äge idee, meeldiv teostus ja palju rahvast, kiitis videooperaator Ringo Voosalu  

Neljapäeval 18. novembril toimusid Kadrina keskkooli garderoobis CADrina festivali reklaamklipi filmivõtted. Videooperaatoriks oli video- ja fotofirmas Saundland tegutsev Ringo Voosalu.

Klipi stsenaarium sündis meediatunnis Soja Seppa eestvedamisel. Filmimise ajal olid lavastajatena abiks meediaõpetaja Rein Sikk, kooli infojuht Raimo Maasik ja huvijuht Egert Eenmaa.

“Video idee oli väga äge ja teostus meeldiv,” kommenteeris operaator Ringo Voosalu. Ta lisas: “Me saime hästi palju inimesi pilti tuua, muidu oleks olnud peategelaseks ainult vokk.” 

Iti- ja NUTIfestival CADrina 2.2 algab veebis eelvooruna veebis 23. novembril. Põhisündmused on  Kadrinas 26. novembril alates 8.40st koolis ja lõpetades kell 18 rahvamajas algava lõpetamise ning kontsertidega.

Alljärgnevalt fotosid reklaavideo jäädvustamisest, pildistas  Siim Kaldmaa

Lisaks video video jäädvustamisest, filmis ja monteeris Marko Rauman

Arvo Pani: „CADrina nädal on viimaks käes, aga hoopis teistsugune kui varem”

Marko Rauman, HUSO suuna meediaõppur

Kadrina keskkooli direktor rõhutab, et väljaspoolt kooli CADrinale tulevad inimesed tänavu oodatud vaid sündmuse lõpetamisele Kadrina rahvamajja.

Tänavune ITi- ja NUTIfestival CADrina ei jää tulemata ning toimub siiski juba sel nädalal, eelvoorudega 23. novembril ning terve päeva täitvate sündmustega reedel, 26. novembril. 

Kadrina keskooli direktor Arvo Pani mainib, et tänavune CADrina tuleb veidi teistsugune just praeguse COVID olukorra tõttu. Töötoad on tänavu mõeldud vaid Kadrina keskkooli õpilastele ning läbiviijateks on üldjuhul vaid Kadrina õpetajad. 

Ära jääb sel korral ka finaali avapauk, mis on olnud väga suursugune.

CADrina võistlus toimub tänavu võimlas, töötoad koolimajas ning pidulik lõpetamine koos kontserdiga toimub sel korral hoopis rahvamajas, selgitas ta logistika muutumist.

„Lõpetamise alustuseks on Tiit Kikase lasershow, lõpuks aga Svjata Vatra kontsert,” rääkis Pani. Ta meenutas: „Väljaspoolt kooli inimesed ongi tänavu oodatud vaid õhtusele pidulikule lõpetamisele, kuid selleks peab kindlasti kaasas olema tõend, kas vaktsineerituse või koroona läbipõdemise kohta.”

Seoses ammu oodatud CADrina nädala algusega soovib Pani rõhutada: „ Peale kaheaastast pausi tuleb ta taas. Anname kõik endast parima, et CADrina 2.1. õnnestuks, vaatamata  keerulisele koroona olukorrale! Teeme ära!”

Esimene CADrina toimus 5. märtsil 2010 Kadrina Keskkooli aulas, võistluse võitis Kadrina Keskkooli võistkond. Viimati toimus CADrina 22. novembril 2019.

Fotol on Arvo Pani oma kabinetis, pihus hõbedane CADrina sümbol.

Pildistas Marko Rauman

Robotmesilased ja nutijaht, infosõdadest rääkimata: CADrina töötubades avastamist jätkub

Kaarel Karell, HUSO suuna meediagrupi õppur

CADrina töötubade organiseerija Evelin Teiva sõnul püütakse CADrina päeval õpilastele pakkuda erinevaid õppimise- ja kogemise võimalusi, teemaks nii ITi- ja NUTI- kui ka rahvakultuur.

26. novembril, CADrina ITi- ja NUTIfestivali päeval on töötubades kasutusel tahvelarvutid, Bee-Bot robotmesilased, Lego robotid ja ka õpilaste isiklikud nutiseadmed. Tehakse katseid ja mängitakse erine-vaid õppemänge.

Õpilased saavad end proovile panna QR-koodide ja nutijahiga ning seiklevad virtuaalsetes põgemistubades. Tegeletakse virtuaalse kunstinäituse külastamise ja meemide meisterdamisega. Ei puudu loominguline lähenemine – joonistamine, meisterdamine, rahvamuusika, rahvatantsud ja regilaul.

Samas annab keskkooliastme esimene tund rohkelt mõtlemisaine teemal informatsiooniline mõjutamine ehk infosõjad, mis digiajastul üliolulised.

Jutuks on ka kadripäevakombed, vene käsitöö ja muinasjutud, maiade mustrid, kõik see selgub töötubede esialgsest kavast.

Põnevus ja õpirõõm

Töötoad toimuvad festivalipäeval nelja esimese ainetunni raames kõigile õpilastele. Erinevalt varasemast, mil õpilased registreerisid end ise töötubadesse, on need tänavu komplekteeritud klasside põhiselt ning õpilased liiguvad tunniplaanijärgselt ühe aineõpetaja juurest teise juurde.

Enamik töötube toimub siseruumides, kuid välistatud ei ole õuesõpe. Töötube viivad läbi aineõpetajad ja võimalusel väliskülalised, gümnaasiumiõpilasi töötubade läbiviimisesse sel aastal pole kaasatud. 

Töötoad on seotud kas konkreetse õppeainega või rahvakultuuriga, mis on segatud digitarkuse tõstmisega. Tulemas on töötoad nii põhikoolile kui ka gümnasistidele. 

Täpsemad teemad saavad õpilastele teatavaks järgmisel nädalal, et säiliks põnevus ja õpirõõm.

Igal juhul tõotab tulla põnev ja kaasahaarav päev, lubab 5. A klassi klassjuhataja ja CADrina töötubade organiseerija Evelin Teiva.

Fotol on 5. A klassi klassjuhataja ja CADrina töötubade organiseerija Evelin Teiva oma koduklassis.

Pildistas Kaarel Karell.

CADrina huvitav ülesanne: kuidas küll joonistada arvutis vokki, mida pole näinudki?

Vanessa Aess, HUSO suuna meediaõpur

CADrina võistkondade juhendaja, arvutiõpetaja Holger Bremen avab võitluseks valmistumise telgitaguseid ja arutleb tänavuse voli kujutamise ülesande üle. 

Holger Bremen selgitas, et CADrina konkursi tarvis hakkavad õpilased valmistuma juba 10ndas klassis, kus minnakse võimalusel ka juba võistlemist proovima. Seejärel, 11ndas klassis lüüakse heal juhul CADrinal kaasa juba tulemuste peale ning 12ndas klassis ollakse juba hästi ettevalmistatud. Siis on tegu ka tugevate võistkondadega.

Üldiselt valmistuvad võistkonnad eelkõige tundides, aga suure tahtmise korral on võimalik ka tunnivälist treeningut teha. “Kuigi praegusel ajal on olnud üpris raske spetsiaalset treeningut teha seoses distantsõppega, aga endast on antud parim,” lisas Bremen.

Aina enam üritatakse suunata õpilasi kasvõi lihtsalt proovima. Holger Bremeni sõnul oluline, et võistkonnad oleksid ühtlase tasemega ning usub optimistlikult, et ühe superstaaride võistkonna paneks kooli peale kindlasti kokku. “Võistkonnad on küllaltki üle keskmise taseme, aga kindlasti on veel arenguruumi” arvab ta.

Holger Bremen lausus, et konkreetset ülesannet ennast pole tema isegi näinud, aga arvab, et tegu on väga huvitava ülesandega. Tema sõnul pole arvatavasti paljud õpilased isegi vokki näinud, veel vähem käega katsunud. “Kui mõni detail on vaja kirjelduse järgi valmis teha, siis saab see olema huvitav” lisas Bremen.

Kuna sel aastal viiakse CADRina konkurss esimest korda läbi kahe erineva tarkvaraga siis võivad tulemused olla üsnagi ettearvamatud. Kuid juba järgmisel korral on õpilased arvatavasti veel paremas vormis kui seekord. 

Meenutuseks: ITi- NUTIfestivali CADrina arvutijoonestamise konkurss toimub sellel aastal kahes osas. Esmalt toimub teisipäeval, 23. novembril eelvoor ning reedel, 26. novembril toimub finaal. Hetke seisuga peaks eelvoorus osalema 11 võistkonda.

Fotol on Holger Bremen 2017. aastal robootikaringi tundi läbi viimas

Allikas Kadrina valla fotoveeb

CADrina võistlejad, olge valmis üllatusteks, hoiatab ülesannete autor Valdar Tammin

Sonja Seppa, 11. klass HUSO

Valdar Tammin, CADrina ülesannete autor aastast 2012 Commuun OÜ ja REIB OÜ egiidi all nõustus jagama meiega põnevat infot seekordse CADrina kohta.

Meie kõigi rõõmuks CADrina sel aastal siiski toimub. Millal ja kus?

CADdrina 2021 toimub sellel aastal kahes osas. Esmalt toimub teisipäeval 23. novembril eelvoor ning reedel 26. novembril toimub finaal. Hetke seisuga peaks eelvoorus osalema 11 võistkonda. Ma loodan, et neile lisandub ka 12. võistkond.

Reedel toimuvasse finaali pääsevad kuus parimat võistkonda. 

Kas eelvoorud toimuvad koolis kohapeal või veebis?

Selle aasta eelvoor ei toimu erinevalt varasematest aastatest kohapeal, vaid üle interneti.

Eelvõistlusel on üks suur ülesanne. Võistlejad peavad selle omavahel ära jagama ning esitama lõpuks ühe, meeskondliku vastuse. Eelvõistluse ülesanne ei ole väga keeruline, aga see-eest ajamahukas, üks võistleja ei jõua seda üksinda ette antud aja jooksul valmis teha.

Ülesande lahendamise ajal ei pea võistlejad olema koos. Oluline on see, et nad saavad omavahel suhelda ning esitaksid lõpuks ühe koondlahendi.

Ma tean, et võistlejatel võib tekkida kiusatus kasutada välist abi. Ma kahjuks olen kodus näinud, kuidas põhikooli õpilased e-kontrolltöid meeskondlikult teevad.

Välise abi kasutamise ohtu me välistada ei saa, kuid finaal toimub reedel ju kohapeal – seal puudub välisabi võimalus.

Tavaliselt on CADrinal ka teema, festivali veebiküljel seisab, et tänavu on see „Rahvakultuur”. Miks?

Juba pärsis mitu aastat on CADrina võistlusel olnud tervet päeva läbiv teema. 2019 oli läbivaks teemaks autoralli, 2017 aasta oli pühendatud noorte laulu- ja tantsupeole.

Kui me kooliga võistlusülesande teemat paika panime, siis oli ühe valikuna laual ka vokk. Voki osas oli koolil ainult üks soov – see ei tohi olla traditsiooniline. Mina pean ülesande koostamisel arvestama etteantud vahetuste kestvusega ja valima võistluseks välja detailid, milliseid on võimalik etteantud ajalimiidi jooksul valmis konstrueerida.

Minu vanaemal oli kaks vokki, üks neist oli traditsiooniline, aga teine oli püstvokk. Mõlemad vokid on meil alles, kuid ülesande aluseks on eelmise sajandi 40-te aastate lõpus valmistatud püstvokk. 

Kuuldavasti on seekord peale AutoCADi kasutusel veel üks programm. Mis programm see on ja miks?

AutoCAD ei ole ainuke tarkvara, mida insenerid oma töös kasutavad. Kui vaadata 3D suunas, siis on lisaks AutoCAD tarkvara perekonnale kasutuses veel ka teised 3D võimekusega tooted. Neist Autodesk Inventor ja SolidWorks on oma ülesehituselt mõeldud 3D projekteerimise keskkondadeks.

Käesoleval aastal on võimalik kasutada ka SolidWorks tarkvara. Samas ei ole välistatud, et järgmisel aastal lisandub neile juurde veel ka Autodesk Inventor.

Kas SolidWorksil on ka mingeid eeliseid võrreldes AutoCADiga?

Ma olen CADrina võistlusülesande koostamise juures olnud alates 2012. aastast. Kui me Commuun OÜ-ga hakkasime ülesannet koostama, siis ei tahtnud me sellest teha CAD tarkvara eksamit. Ülesannete lahendamiseks tuleb tõesti CAD tarkvara osata, kui ainult sellest ei piisa. Rohkem tuleb osata lugeda nii jooniseid kui ka jooniste juurde kuuluvaid selgitusi – lühidalt me paneme proovile noorte, tulevaste inseneride insenerimõtlemise.

Kui võistleja suudab ennast läbi SolidWorksi paremini väljendada, siis miks mitte talle seda võimalust anda.

Kas ürituse juures on veel midagi muutunud võrreldes eelmise korraga?

Võrreldes eelmiste aastatega on võistluses päris mitu olulist muudatust, nagu eelnevalt mainitud sai, siis eelvõistlus on üle interneti, vahetuste kestvused on pikemad ja võistlejate kasutada on kaks tarkvara.

Kas soovite veel midagi lisada?

Soovitan võistlejatel üle vaadata oma CADi oskused, neid natuke lihvida ja olla valmis üllatusteks.

Fotol Valdar Tammin CADrina toimkonna arutelul 2017. aastal, taga CADrina idee autor Juhan Viise.

Foto: Kadrina vallaveeb

CADrina 2021: kas ja kuidas jõuab meieni suurüritus COVID-19 piirangute raames?

Siim Kaldmaa, HUSO suuna meediaõppur

* Koolidirektor Arvo Pani sõnutsi langetavad korraldajad lõpliku otsuse 15. novembril * 

Iga kohalik inimene Kadrina vallas ja lähiümbruses on kuulnud üritusest nimega CADrina. Kõik ei pruugi teada, kuidas näeb üritus välja või mis täpselt selle raames toimub. CADrina on viimastel aastatel olnud uhkusega tõmbemagnet Kadrina Keskkoolile, üritus on aja jooksul muutunud suuremaks ja tuntumaks üle riigi. Aga kas ja kuidas jõuab meieni see üritus aastal 2021 kui riigis leviva pandeemia tõttu on rakendatud erinevad piirangud, mis võivad takistada füüsilist kohal viibimist või läbi viimist. Nendele kahele küsimusele vastuse leidmiseks küsitlesin Kadrina Keskkooli direktori Arvo Panit  4. novembril.

Kas CADrina toimub aastal 2021?

Pani sõnul muutub pandeemia seisukord iga päevaga. „Oleme otsustatanud, et suur avapauk – lavastus jääb hetke seisuga ära. Mis aga ei tähenda veel, et ülejäänud üritus jääb kindlasti toimumata,” rääkis Pani. 

Direktori sõnul soovitakse ülejäänud üritus 26. novembril siiski läbi viia. Selle jaoks tuleb 15. novembril kokku kogu korraldustiim, kellega koos tehakse lõplik otsus, kas ja kuidas üritus turvaliselt läbi viia. 

Kuidas toimub CADrina seoses kehtestatud piirangutega?

Direktor tõi välja, et hetke seisukoht on see, et koolis toimuvad siiski iga-aastased töötoad. Tänavu aga ainult oma kooli õpilastele ning töötubasid viivad läbi oma õpetajad. 

Lisaks on korraldajad vajadusel valmis kaasama ka külalisi väljas poolt kooli, mis on aga pigem erandiks.

Arvutijoonestamise võistluse eelvoor toimub veebis 23. novembril, kus kõikide võistlevate meeskondade vahel selgitatakse välja kuus kõige paremat, kes pääsevad 26. novembri finaali, mis peaks toimuma  toimuma Kadrinas. 

Võistluse lõpetamine ning kokkuvõtete tegemine toimub võimalusel Kadrina Rahvamajas kell 18, misjärel lõpetatakse päev koos ansambliga „Svjata Vatra.“

Pani rõhutas, et COVID epideemiast tulenevalt võib olla muutusi, millest kindlasti informeeritakse kõiki huvilisi ning osalisi.

Foto: Siim Kaldmaa, 12.klass

MIS ON

CADrina

CADrina on võistlusürituste sari, mis sai alguse 2010. aastal, et näidata insenerigraafikat põnevast aspektist ning tutvustada Kadrina Keskkooli fookust ja õppekava tulevastele gümnaasiumiõpilastele.

Festival pakub põnevaid tegevusi IT, NUTI ja spordivallast ning päädib suurejoonelise finaalshowga, kus pealtvaatajate silme all projekteeritakse temaatiline inseneriprojekt – rulapark, sild, laulukaar vms – kasutades AutoCAD projekteerimistarkvara. Finaalshow avaetenduses osaleb pea terve kool, õhtu lõpetab alati tipptasemel kontsert.

CADrina 2.1

Põnev, huvitav, tore: noored jagavad muljeid CADrina päeva töötubadest

26.novembril jõudis lõpuks kätte kauaoodatud CADrina. Selle raames käisin uurimas Kadrina Keskkooli õpilastelt nende arvamust teistsuguse koolipäeva ning CADrina traditsiooni kohta.

*Vanessa Aess, HUSO suuna meediaõppur

Laura, 8.klass

“Hetkel on kõik koolipäev päris põnev olnud. Toimunud on üsna põnevad tegevused” ütleb Laura.

Kuna Laura on Kadrina Keskkoolis üsna uus siis varasem kokkupuude tal CADrinaga puudub ning sellest üritusest ta väga teadlik ei ole, aga arvab praegu nähtu ja kuuldu põhjal, et tegu on laheda üritusega.

Laura, 9.klass

Laura arvates on CADrina päev üpriski põnev. Tema sõnutsi on ka tänane päevakava huvitav – töötoad toovad tavalisse õppepäeva vaheldust.

“Ma arvan, et on tore, et jätkuvalt CADrinat korraldatakse. Kindlasti näitab see Kadrinat ja meie kooli heast valgusest” lisas ta lõpetuseks.

Remo, 5.klass

Remo arvates on tänane päev tore. Samuti on toredad töötoad – tema enda lemmikuks oli robootika töötuba. “See on normaalne, et meil CADrinat korraldatakse” arvas ta.

Marian, 11.klass

Mariani sõnul on tänane päev põnev ja teistsugune ning talle see meeldib. Tundide asemel toimuvad töötoad toovad vaheldust. 

Veel lisas Marian: “Minu arust on tore, et meil on mingi oma asi nagu CADrina.”

Tauri ja Karl-Peeter, 4.klass

Mõlemad poisid lausuvad ühest suust, et arvavad tänasest päevast väga hästi. Samuti kulgesid töötoad poiste sõnul hästi. “Minu lemmik oli puutöö töötuba” lisas Karl-Peeter. Tauri lemmikuks osutus aga looduse töötuba.

Ka nende arust on tore, et meil sellist asja veetakse.

Võib öelda, et õpilased on CADrina suhtes ikkagi positiivselt meelestatud. Õpilased on arvamusel, et teistsugune koolipäev töötubade näol toob vaheldust. CADrina on nende arust vahva ning loodetavasti veetakse sellist üritust veel pikalt.

VAATA TIPPHETKI FOTODENA

CADRINA GALERIIST

VAATA TIPPHETKI FOTODENA

CADrina GALERIIST

TAGASISIDE ÕPILASTELT

 MILLEKS MEILE CADRINA?

TAGASISIDE ÕPILASTELT

 MILLEKS MEILE CADrina?

“Milleks Kadrinale CADrina?” küsid Sina. Mina isiklikult eeldan, et igaaastane CADrina programm on eelkõige viis, kuidas meie noori paremuse suunas edendada. See annab õppivale noorele suurepärase võimaluse astuda tulle arvutijoonestamisvõistluses, mis on mõeldud eeskätt õppurile, kes tunneb suurt huvi tehnika ja tehnoloogia vastu. Proovilepanev võistlus arendab noore inimese mõtlemist, loovust, täpsust ning kahtlemata ka ruumikujutlusvõimet. Mis saaks olla tähtsam kui edukus ning see, et saame noori õpilasi sellisel moel nende huvide poole suunata, on minu jaoks briljantne. Kuid CADrina pole mitte ainult üks monotoonne joonestamisvõistlus – tegemist on programmiga, kust kindlasti ei puudu võimas show, et ka mittetehnikahuvilistel oleks taolist üritust võimalus nautida ning millest saavad osa võtta nii pisikesed koolijütsid kui vanemas eas olevad tehnikahuvilised. Tule ja ole üks osake meie suurejoonelisest aktsioonist!

Laura Tervonen


Joonestamisvõistlust CADrina on Kadrinas peetud juba mitu aastat. Kindlasti on see hea võimalus joonestamisest huvituvatel noortel oma oskused maksma panna ning astuda vastu teiste noortega, kes tegelevad sama alaga. Lisaks võistlusele on CADrina toimumisõhtul võimalus nautida ka tipptasemel meelelahutust ning atmosfäär on alati omapärane ning meeliülendav. Kadrina Keskkooli õpilased on võistlusel läbi aastate saavutanud häid kohti, mis näitab, et Kadrinasse on kindlasti mõttekas tulla õppima reaal-tehnilisse suunda, kus õpilased saavad põhjaliku ülevaate programmjoonestamise, kuid ka inseneri- ja ettevõtlusvaldkonna alustest. See omakorda loob kõva eelduse saamaks mõne Eesti (või maailma) tippülikooli õpilaseks. CADrina üritus toob ka populaarsust Kadrina alevikule ja vallale endale ning kahtlemata ka koolile. Nii mõnigi võib Kadrinasse tulla lootusega õppida reaal-tehnilises suunas, kuid hoopis avastada, et talle sobib paremini üks kahest teisest suunast: loodusteaduslik või humanitaar-sotsiaalne. Olenemata valitud suunast, saab õppur tugeva aluse arendamaks oma teadmisi ka peale gümnaasiumi lõpetamist.

Joosep Sulev


CADrina iga-aastane arvutijoonestusvõistlus on osa Kadrina imagost ning Kadrinale sümboolseks saanud. On ju Kadrina võistluse nimeski välja toodud. CADrina on tõhus reklaam kohaliku keskkooli reaaltehnilisele õppesuunale, mis on alati olnud suundadest populaarseim. Meeskondi tuleb üle Eesti, koguni ülikoolidest ning ka välismaalt. Võistlus annab pealtvaatajale võimaluse osaleda töötubades ja loosides ning lahutab meelt nii tuntud õhtujuhtide kui tantsutüdrukutega. Õhtu lõpetab alati artist või bänd eesti muusika koorekihtidest. See on üritus, mis toob kokku rahva nii Kadrinast kui ka kaugemalt. Minu arvates on paari tuhande elanikulisel alevikul väga kasulik omada midagi, mis teda igast teisest keskmisest väikelinnast eristab ning Eesti tasandil relevantsena hoiab. CADrina võistlus mitte ainult ei paku meelelahutust, vaid tutvustab inimestele sellist paika nagu Kadrina. Kui palju teisi Eesti alevikke sellist asja uhkusega kuulutada saab?

Pille Riin Erikson


CADrina endised osalejad
Küsimused – vastused


Nimi: Merilin Särg

Mis aastal osalesid CADrina võistlusel?
2015, 2016

Milline on Sinu eredaim mälestus CADi võistluselt?
Ei oska välja tuua ühte eredaimat mälestust, kuid kogu seda võistlust on siiani tore meenutada.

Kas CADrina andis Sulle uusi teadmisi/oskusi lisaks koolis õpitule?
CADrinal osalemine kindlasti kinnistas eelnevalt koolis õpitut ning võiamalik, et mingil määral õppisin ka mõnda asja tegema kiiremini, kui varem seda AutoCAD programmis teinud olin.

Miks peaks CADrina traditsioon jätkuma?
CADrina võistlus on kindlasti noortele õpilastele/üliõpilastele väärt kogemus ning kui üritus on ise hästi korraldatud, on ka pealtvaatajatel huvitav kogu õhtust osa võtta.


Nimi: Annika Remmelgas

Mis aastal osalesid CADrina võistlusel?
2014

Milline on Sinu eredaim mälestus CADi võistluselt?
Milline närv oli sees enne osalemist, kuid kui lõpuks võistluspäev käes oli, siis tegelikult oli väga lahe see kõik! Kui eelnevalt sai enne osalemist mitu aastat pealt vaadata, kuidas teised võistlesid, siis oma võistluskogemus saada ongi kõige eredam mälestus.

Kas CADrina andis Sulle uusi teadmisi/oskusi lisaks koolis õpitule?
Kindlasti andis, seal oli vaja teada palju rohkem kui tundides ja kasutada oma loogikat, kuidas kõike tunnis õpitut reaalselt ära kasutada.

Miks peaks CADrina traditsioon jätkuma?
Esiteks see on väga lõbus üritus nii osalejatele kui pealtvaatajatele ning ainulaadne Eestis (ei ole kuskilt mujalt kuulnud küll sellisest üritusest). Annab noorematele osalejatele ka võib-olla motivatsiooni seda rohkem õppida ja ehk saavad ka mingit aimdust, mida tulevikus teha tahaks.

Nimi: Kevin Kivro

Mis aastal osalesid CADrina võistlusel?
2015, 2016

Milline on Sinu eredaim mälestus CADi võistluselt?
Melu.

Kas CADrina andis Sulle uusi teadmisi/oskusi lisaks koolis õpitule?
Jah. Väga palju.

Miks peaks CADrina traditsioon jätkuma?
See on nii unikaalne üritus.

Nimi: Ave Jalakas

Mis aastal osalesid CADrina võistlusel?
2015, 2016

Milline on Sinu eredaim mälestus CADi võistluselt?
Eredaim mälestus võistluselt on ilmselt aastast 2015, kui olin ise esimest korda võistlejate hulgas ja nägin, milline on see üritus võistlejate pilgu läbi. Ausalt öeldes ei teadnud ma, mida täpselt oodata, aga ülesanded olid väga hästi korraldatud ja kuigi oma naiskonnaga ma finaali ei jõudnud, oli väga tore näha, kui palju selle võistluse jaoks panustatakse.

Kas CADrina andis Sulle uusi teadmisi/oskusi lisaks koolis õpitule?
Kindlasti õpetas CADrina võistlus mulle meeskonnatööd, stressitaluvust ja suhtlemist.

Miks peaks CADrina traditsioon jätkuma?
CADrina traditsioon peaks jätkuma, sest on hea, kui õpilased ja tudengid saavad ennast proovile panna alal, mis neile meeldib. Kindlasti ka seepärast, et see on Eestis unikaalne üritus, sellist võistlust, mis tutvustaks inimestele arvutis joonestamist, ei ole võimalik mujal näha. Lisaks on olnud väga tore näha, kuidas CADrina üritus on aastate jooksul muutunud aina suuremaks ja populaarsemaks.


Nimi: Kaarel Haavajõe

Mis aastal osalesid CADrina võistlusel?
2013, 2014, 2016

Milline on Sinu eredaim mälestus CADi võistluselt?
Üks eredaimaid mälestusi on aastast 2016. Kuna igal aastal kasutatakse uuemat AutoCADi versiooni ning mul kokkupuude antud versiooniga puudus, pidin võtma esimesel minutil õlekõrre. Mitte sellepärast, et ülesande kohta oleks küsimusi olnud, vaid ma ei teadnud, kuidas saab programmis keskkonda vahetada.

Kas CADrina andis Sulle uusi teadmisi/oskusi lisaks koolis õpitule?
Jah, just Kadrina Keskkoolis oli mul võimalus laduda vundament insenerimaailmas. Ilmselt see on ka põhjus karjäärivalikus.

Miks peaks CADrina traditsioon jätkuma?
CADrina traditsioon joonestusvõistluse näol peaks jätkuma, kuna just see on võistlus, mis annab võimaluse õppuril näha, et teeb midagi sama kõva kui üliõpilased.

Nimi: Tõnis Luts

Mis aastal osalesid CADrina võistlusel?
2014, 2015, 2016

Milline on Sinu eredaim mälestus CADi võistluselt?
Alati on tore kõik meelde tuletada sama päeva hommikul, et võistelda.

Kas CADrina andis Sulle uusi teadmisi/oskusi lisaks koolis õpitule?
Kuna mina töötan ehitusvaldkonnas, siis ei ole olnud ühtegi probleemi jooniste lugemisega, olen teinud palju projekte ise ka tuttavatele.

Miks peaks CADrina traditsioon jätkuma?
On tore keskkooli haridusega näidata koht kätte ülikooli rahvale.

Nimi: Kristjan Laugesaar

Mis aastal osalesid CADrina võistlusel?
2016

Milline on Sinu eredaim mälestus CADi võistluselt?
See kui see nõme laulupeo kaar vastu hakkas.

Kas CADrina andis Sulle uusi teadmisi/oskusi lisaks koolis õpitule?
Et ei maksa üle mõelda.

Miks peaks CADrina traditsioon jätkuma?
Muidu Kadrinas ei tehtagi midagi.

Nimi: Kristina Aasa

Mis aastal osalesid CADrina võistlusel?
2018

Milline on Sinu eredaim mälestus CADi võistluselt?
Osalemine vilistlastiimina CADrinal.

Kas CADrina andis Sulle uusi teadmisi/oskusi lisaks koolis õpitule?
Kindlasti andis.

Miks peaks CADrina traditsioon jätkuma?
Inspireerib erialavalikul.

Nimi: Mart Suurkivi

Mis aastal osalesid CADrina võistlusel?
2010

Milline on Sinu eredaim mälestus CADi võistluselt?
Esimese võistluse võit.

Kas CADrina andis Sulle uusi teadmisi/oskusi lisaks koolis õpitule?
CADrina pakkus võimaluse ennast proovile panna pingelises olukorras. Samas andis võistluseks ettevalmistuse ka korraliku baasi AutoCAD’i paremaks valdamiseks. 

Miks peaks CADrina traditsioon jätkuma?
Arvan, et see üritus annab Kadrina Keskkooli õpilastele hea võimaluse AutoCAD taseme võrdluseks teiste koolidega. Samuti annab tervele koolile kogemuse ühe suure ürituse läbiviimise näol.

Intervjuu tuntud ettevõtja ja rallisõitja Ott Tänaku toetaja
OLEG GROSSIGA

Kiirel ajal leidis aega paarile küsimusele vastata Oleg Gross, kes on tuntud ettevõtja ja rallisõitja Ott Tänaku toetaja. Tänavu on Oleg Gross liitunud ka juba kümnendat aastat toimuva CADrina sponsoritega.

Kas Teil on varasem kokkupuude CADrina üritusega?
Kahjuks varasemat kogemust seoses CADrinaga mul ei ole.

Mis pani Teid liituma CADrina toetajatega?
Põhiline oli Kadrina kooli entusiasm, mille eestvedajaks võib pidada kooli direktorit härra Arvo Pani. Lisaks see, missuguse energiaga te seda teete. Mul ei olnud teist võimalust kui kaasa aidata.

Mis tähtsus on sellisel üritusel väikses kogukonnas?
Kindlasti annab see kõikidele koolilastele enesekindlust ja julgust midagi teha, sest maakohtades midagi suurt tihti ette ei võeta. Kui on initsiatiivi, rahvas kaasa tuleb ning see neile korda läheb, siis asi töötab. See annab kindlasti kõigile tulevikuks julgust uute asjade proovimisel ning enesekindlust.

Millist tulevikku Te CADrinal näete?
Mina arvan, et vaatame, milliseks see üritus kujuneb. Tulevik sõltub suuresti tegijatest, kuidas üritust elus hoitakse. Kindlasti on lihtsam küsimusele vastata, kui tänavune üritus toimunud on. Igaljuhul hoian pöialt, et see edaspidigi toimuks.


Intervjueeris Liis Kuusemets

TAGASIVAADE EELNEVATELE ÜRITUSTELE

VIDEOD

TAGASIVAADE EELNEVATELE ÜRITUSTELE

VIDEOMATERJALID

CADRINA IT- JA NUTIFESTIVAL

KIRJUTA MEILE






    CADRINA IT- JA NUTIFESTIVAL

    KIRJUTA MEILE






      CADrina eestvedajad leid siit:

      Arvo Pani

      Kadrina Keskkooli direktor
      arvo@kadrina.edu.ee

      Juhan Viise

      Aru Grupp AS-i juhataja
      Cadrina idee algataja
      juhan.viise@arugrupp.ee

      Kristi Aimla

      Kadrina Keskkooli huvijuht
      kristi.aimla@gmail.com

      Raimo Maasik

      Kadrina Keskkooli info- ja projektijuht
      raimo@kadrina.edu.ee

      Kadrina Keskkool

      Rakvere tee 4, Kadrina,
      45201 Lääne-Viru maakond

      Tel: +372 322 5640
      E-mail: info@kadrina.edu.ee